A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna

Dla niektórych najlepszym miesiącem jest Grudzień. Czas magicznych przygotowań do świąt. Nie inaczej było w naszym przedszkolu. Zaczęliśmy już od pierwszych dni grudnia. W każdej sali dzieci samodzielnie ozdabiały choinkę. W Mikołajki całe przedszkole się zaczerwieniło, bo ten właśnie kolor kojarzy się nam z brodatym świętym. Piekliśmy pyszne pierniczki, które później ozdabialiśmy, lukrowaliśmy i ze smakiem w mig zjedliśmy. Aromat piernikowej przygody unosił się w całym przedszkolu. Grudzień to czas wspólnych spotkań z rodzicami, wspólnego kolędowania, obdarowywania najbliższych prezentami. Dzieci zasiadły w grudniu do świątecznego stołu. Miały okazję posmakować świątecznych potraw. Pojawił się w przedszkolu również wspaniały gość – Gwiazdor. Dzieci mogły wspiąć się na kolana, podrapać go po brodzie, zrobić sobie z nim zdjęcie, zadać mu pytanie, a na koniec otrzymały od niego wspaniały prezent. To był cudowny świąteczny czas w przedszkolu!

Related Posts