RELAKSACJA

W naszym przedszkolu codziennie odbywa się jakaś forma relaksacji. Każda grupa ma swoją ulubioną technikę. Relaks w jednych grupach odbywa się po obiedzie a w innych po II śniadaniu.

Formy relaksu jakie stosujemy to:

– relaksacja kierowana- nauczyciel spokojnym głosem zabiera dzieci w świat fantazji i odpoczynku.

– medytacja uważności- polegająca na koncentrowaniu się na oddechu lub sygnałów płynących z ciała.

– relaksacja- dzieci leżąc lub siedząc z zamkniętymi oczyma słuchają muzyki relaksacyjnej.

-słuchanie audiobooka – dzieci leżąc lub siedząc na dywanie słuchają bajki z odtwarzacza CD.

Relaks ma na celu, odpoczynek ciała i umysłu dziecka które podczas dnia doświadcza wielu zdarzeń.

Dzięki technikom oddechowym i skupianiu się na własnym ciele dzieci mają większą świadomość swojego ciała.

Relaksacja sprawia, że dzieci pozbywają się nagromadzonych napięć i uczą się panowania nad własnymi emocjami.

Regularna relaksacja sprawia, że mózg dzieci lepiej funkcjonuje i przyswaja więcej informacji.

Dzięki takiej krótkiej od 5 do 20 minut relaksacji dzieci mają okazję zregenerować się i nabrać sił na resztę dnia.

Słuchanie audiobooka czy relaksacja kierowana rozwijają wyobraźnię dzieci i na chwilę odrywają od życia przedszkolnego w świat fantazji.