Czas wczesnej jesieni

Październik to czas wczesnej jesieni. Nieodłącznie kojarzy się ze smakowitą dynią czy rumianymi jabłuszkami. W związku z tym dzieci ze Złotych Rybek oraz Mądrych Sówek wybrały się na wycieczkę do ekologicznego ogrodu Gładysiaków. Motywem przewodnim były właśnie rumiane jabłuszka! Dzieci poznały różne odmiany jabłek, poznały budowę jabłka. Wykonały i zjadły mus jabłkowy, a także sok jabłkowy. A ze sobą do przedszkola zabrały lizaki z jabłek. W październiku mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, odbyły się warsztaty żywieniowe. Odwiedziły nas uwielbiane przez wszystkie dzieci Alpaki!

Październik to także ważny dzień dla każdego ucznia i przedszkolaka, a także dla nauczyciela i każdego pracownika. W tym miesiącu przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspólnie na holu odśpiewaliśmy hymn przedszkola. Był czas na ekstra zabawę – Pidżama Party! A na koniec miesiąca w ramach zajęć Małego Kucharza dzieci wykonały własnoręcznie pyszne i chrupiące frytki.

Related Posts