Dzień dziecka

Jak co roku świętowaliśmy dzień naszych przedszkolaków - Dzień Dziecka. Zapewniliśmy dzieciom wiele świetnych atrakcji. W naszym przedszkolu odbyło się : malowanie twarzy, zumba, sensoplastyka, malowanie na sztalugach, zabawa na dmuchanym zamku. Był to ciekawy dzień, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci.

Czytaj więcej

Pasowanie na przedszkolaka

Pod koniec kwietnia, w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci świetnie sobie poradziły i przygotowały wspaniałe przedstawienia. Pani Dyrektor, przy pomocy czerwonej kredki pasowała na przedszkolaka dzieci, które rozpoczęły przygodę w naszym bajkowym przedszkolu. Był to dzień pełen pozytywnych emocji i na pewno warty zapamiętania.

Czytaj więcej

Festyn Rodzinny

„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który możecie Państwo spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Zdrowych, pogodnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Życzą Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Dzieci

Czytaj więcej

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

We wtorek odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki i babeczki.  Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Opowiadaliśmy o tradycjach wielkanocnych i szukaliśmy w przedszkolnym ogrodzie prezentów od zajączka. Wspólne śniadanie wywołało miłe i niezapomniane wspomnienia, które na długo zostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Czytaj więcej

SPORT TO ZDROWIE

Każdy przedszkolak o tym wie, chcesz być zdrowym ruszaj się! Początek kwietnia to w kalendarium dni nietypowych, Dzień Zdrowia i Dzień Sportu. Jednego dnia odwiedziła nas pielęgniarka, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o tym co należy robić żeby być zdrowym. Kolejnego dnia na przedszkolnym holu został przygotowany tor przeszkód, który pokonał każdy przedszkolak.

Czytaj więcej

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszym przedszkolu dzień ten obchodziliśmy w piątek 1 kwietnia. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko na znak solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Zajęcia w tym dniu miały na celu zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu.

Czytaj więcej

LABORATORIUM UCZUĆ

Przez cały marzec omawialiśmy różne emocje: tęsknota, smutek, miłość, radość, odwaga, współczucie, złość oraz gniew. Dzieci uczyły się jak radzić sobie z trudnymi emocjami i w jaki sposób mogą je wyrażać. Poprzez różne bajki, filmiki oswajaliśmy się z trudnym i jednocześnie ważnym tematem.

Czytaj więcej

POWITANIE WIOSNY

W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Na oknach zawisły wiosenne dekoracje, sale i korytarze przystrojone zostały wiosennymi kwiatami. Wszystkie grupy przygotowały wiosenne tańce, wiersze i piosenki, które dzieci zaprezentowały podczas wiosennego przemarszu . Wspólnie wykonaliśmy marzannę. W tym dniu wszystkie dzieci ubrane były na wiosenne kolory, każda grupa na inny kolor.

Czytaj więcej

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w ciągu roku, kiedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże jak i małe. Tego dnia w naszym przedszkolu chłopcy składali swoim koleżankom i wszystkim ciociom życzenia.

Czytaj więcej