Joanna Stach – wicedyrektor ds. pedagogicznych, nauczyciel

Pracując w przedszkolu wychodzę z założenia,

że „dziecko to dorosły w trakcie szkolenia”.

Mały człowiek potrzebuje wsparcia w poznawaniu swoich emocji, a także podpowiedzi jak sobie z nimi radzić. Podczas spotkań z dziećmi skupiam się na utworzeniu prawdziwych relacji, dzięki temu między nami powstaje więź, nić porozumienia i wzajemny szacunek. Moim głównym celem jest wsparcie poczucia własnej wartości dzieci poprzez akceptowanie ich takimi, jakimi są, stwarzanie sytuacji do dokonywania wyborów, czy docenianie wysiłku dziecka, a nie efektu działania.

W dzieciach uwielbiam bezpośredniość i świeżość w postrzeganiu świata, wszystkie są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, a spotkania z nimi stanowią dla mnie cenne doświadczenia. Staram się w każdym małym człowieku pielęgnować jego wyjątkowość.

Przedszkole daje mi możliwość łączenia dwóch pasji – muzyki i pracy z dziećmi, a praca, która jest pasją to czysta przyjemność. W trakcie wspólnych zabaw wykorzystuję różnorodne i wartościowe utwory muzyczne, razem z dziećmi muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, improwizujemy i wymyślamy własne rymowanki oraz piosenki. Gdy byłam dzieckiem muzyka stanowiła język, za pomocą którego komunikowałam się z otoczeniem, dzięki niej uwalniałam emocje oraz  kreatywność i chciałabym by dzieci miały szanse korzystać z niej w taki właśnie sposób.

Wykształcenie:

studia podyplomowe – Zarządzanie Oświatą na Uni-ttera w Poznaniu (w trakcie)

studia magisterskie – Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna na WSPiA w Poznaniu

dyplom – język angielski w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Stargardzie

Kursy, szkolenia:

• Warsztaty „Koncepcja E.E. Gordona w pracy nauczyciela – instruktora zajęć muzycznych dla dzieci”, Szkoła Muzyki Allegretto
  • Pomelody Masterclass – Pomelody Trainer, zajęcia muzyczne dla dzieci metodą Pomelody
  • Warsztaty „Daltońskie Wędrówki” – czyli jak wprowadzić plan daltoński w przedszkolu , WSPiA
  • Kurs „Zabawy Muzyczne z Uirá Kuhlmann”, WSPiA
  • Kurs „Edukator w cukrzycy”, Akademia Dietetycznie Poprawni