Anna Gębołyś – rytmika, taniec

Prowadzę zajęcia z rytmiki. Urodziłam się w Krakowie i całe dzieciństwo związane mam z górami. Kiedy podjęłam studia w Poznaniu na Akademii Muzycznej na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki w Katedrze Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej. Przekonałam się, że Wielkopolska to dobre miejsce na realizację planów życiowych. Już od dziesięciu lat spełniam się zawodowo z dziećmi przedszkolnym i żłobkowymi prowadząc zajęcia rytmiki oraz naukę gry na pianinie. Dążę do tego, żeby dzieci pokochały muzykę, śpiew i taniec i cały drgający dźwiękami świat. Cały obszar umuzykalniający zawarty w podstawie programowej uzupełniam zajęciami z rytmiki prowadzonej m.in. metodami: E. J. Dalcroze’a , C. Orffa czy B.Strauss. Własne pomysły muzyczne i czyste improwizacje oparte na wieloletnim doświadczeniu właściwie przybliżając dzieciom tą sferę artystyczną. Staram się, żeby choreografie przestrzenno-ruchowe do muzyki dodawały blasku przedstawieniom przedszkolnym, wtedy radość  i energia dzieci oraz aplauz widowni, szczególnie rodziców są dla mnie największą satysfakcją i inspiracją do dalszej pracy.

Wykształcenie:

Studia magisterskie – Teoria Muzyki i Rytmiki, ,Akademia Muzyczna w Poznaniu