Anita Kubiak – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam zajmować się małymi dziećmi. Już jako nastoletnia dziewczyna zostałam opiekunką do dzieci.  Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w przedszkolu oraz żłobku. W życiu prywatnym jestem mamą córeczki. To mój największy skarb każdego dnia uczy mnie patrzeć na świat oczami dziecka. Dzieci są bardzo szczere i spontaniczne. Spoglądają na świat „głębiej” niż my – dorośli.

W relacjach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swych małych podopiecznych. Uważam, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a niezwykły potencjał rozwojowy można „wydobyć” poprzez cierpliwe wsłuchiwanie się w aktualne potrzeby dziecka.  Każdy dzień to dla mnie nowe wyzwanie, a najlepszą zapłatą – uśmiech dziecka, bo „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Wykształcenie:

Studia magisterskie: Pedagogika na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

Studia podyplomowe: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji

Kursy, szkolenia:

Pierwsza pomoc przedmedyczna