Człowiek

W lutym tematem projektu był człowiek. Najmłodsze grupy skupiły się na poznawaniu zmysłów. A także, na rozpoznawaniu emocji. Starszaki pogłębiały wiedzę o ciele człowieka i narządach. Zmieniały się w lekarzy. Dowiedziały się jak walczyć z zarazkami i bakteriami. A także poznały zasady zdrowego trybu życia i odżywiania. W zdrowym ciele, zdrowy duch. Natomiast dzieci z zerówki. Budowały wiedzę o budowie i funkcjach wybranych części ciała. Skupiły się głównie na funkcjonowaniu mózgu, serca oraz układu trawiennego. Wszystkie przedszkolaki brały udział w warsztatach z pierwszej pomocy. Nie ma dziecka, które by nie znało numeru alarmowego:-) oraz nie znało podstawowych zasad pierwszej pomocy. Luty to także, dzień zakochanych, dzień pizzy, dzień kota i dinozaura. Wiele wiele atrakcji. Na koniec miesiąca dzieci przebrały się za lekarza, pielęgniarki. Było dużo świetnej zabawy i ogrom zdobytej wiedzy!