Pierwszy miesiąc w przedszkolu

Pierwszy miesiąc przedszkola zawsze jest pełen wrażeń. To dla wielu przedszkolaków pierwsze kroki w nowym miejscu. Chociaż czasem bywa trudno szybko przekonują się że w przedszkolu jest fajnie, mogą dowiedzieć się wielu nowych rzeczy i stają się coraz bardziej samodzielne. We wrześniu w naszym przedszkolu omawialiśmy temat gospodarstwa. Starsze grupy zajęły się polem, zbożem, tym jak uprawiamy pole i do czego wykorzystujemy jego owoce. Średniaki „odwiedziły” sad. Dowiedziały się jakie drzewa w nim rosną i co nam dają. Wiedzą już że z owoców robi się dżemy i kompoty. Nawet same je robiły. Najmłodsze grupy zajęły się gospodarskimi zwierzętami. Znają już ich nazywa, wiedzą jak wyglądają, gdzie mieszkają i co nam dają. A także koncertowo potrafią wskazać odgłosy przez nie wydawane. Nasze przedszkolaki są już małymi ekspertami jeżeli chodzi o wiejskie życie.